Blog

4
Ekim
2016

Gravite Coffee & Treso Design Studio

Gravite Coffee & Treso Design Studio

Üçüncü dalga/nesil kahve akımının İstanbul'daki en yeni temsilcilerinden biri, 'Gravite Coffee' ; geçtiğimiz ay Nişantaşı'nda hizmet vermeye başladı.

Üçüncü dalga kahve akımı;  kahve çekirdeklerinin yetiştirilmesiyle başlayan, ticaretinden, çekirdeğindeki aromasını en kusursuz haliyle ortaya çıkaracak şekilde kavrulmasına ve yeni demleme tekniklerine uzanan; sürecin ve dolayısıyla sonucun kalitesini kusursuzlaştırmayı ve içilen her kahveyi benzersiz bir deneyim kılmayı amaçlayan bir hikaye. 2002 yılında adından ilk kez söz ettiren bu akımla kahve artık; sadece bir uyanma aracı ya da ticari meta değil; şarap ve viski gibi başlı başına bir kültür olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Treso Tasarım olarak bizim için en büyük mutluluksa; vazgeçilmezimiz olan kahvenin, oldukça yüksek bir kalitede hazırlanarak sunulduğu bir servise, peçetelerimizle eşlik ediyor olmak.

Bugün vaktiniz olursa bizim için; (ilk İstanbul seyahatimizin kesinlikle ilk durağı olacak olan) Gravite Coffee'de bir kahve için ve sahipleri Aylin Hanım ile Ozan Bey'e bizlerden çokça selam iletin...

Adres:Teşvikiye Mh. Prof.Dr. Müfide Küley Sk. No:45 Teşvikiye - Nişantaşı

(Not: www.iremim.net'de Gravite Coffee ve peçetelerimizle ilgili yayınlanmış yazıya buradan ulaşabilirsiniz.)

0 Likes

Share

Blog

Görüntüle
Peçetelerimiz Volare Moda'da...
4
Ekim
2016

Peçetelerimiz Volare Moda'da...

İstanbul Moda'da çiçeği burnunda bir tasarım dükkanı. Kurucusu Zeynep Akkaya; Mimar Sinan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde tamamladığı eğitiminin ardından, İtalya Floransa'da resim restorasyonu eğitimi almış. ...