Blog

4
Ekim
2016

Secdus'ta sıcacık bir kahve molası...

Secdus'ta sıcacık bir kahve molası...

Secdus; uzun zamandır instagram'dan ilgiyle takip ettiğimiz, geçtiğimiz hafta İstanbul seyahatimizde de kısa da olsa ziyaret etme fırsatı bulduğumuz; rüya gibi bir mekan.

Hani bazı yerler vardır, daha kapısından içeri girer girmez kokusuyla, ruhuyla sizi sarıp sarmalar; hem sıcacıktır hem de şaşırtıcı bir şekilde çok tanıdıktır; işte Secdus da tam olarak o yerlerden bir tanesi.

Secdus markası; tasarımlarından mekanın dekorasyonuna, içtiğiniz kahvelerin lezzetinden sunumuna kadar tüm ince detaylarıyla sahibi Secda Hanım'ın eseri. Zaten Secdus da ailesinin ona sesleniş şekli. Yastık tasarımlarıyla başlayan Secdus'un hikayesi; her geçen gün yeni tasarımların eklendiği, ilgiyle takip edilen porselen tabak serisiyle; şimdiyse tabaklara eklenen çaydanlıklarla gittikçe büyümüş. Tabaklardan sonra sıranın çaydanlıklara geldiğine şaşmamalı, çünkü Secda Hanım'ın çaydanlıklara olan ilgisi bambaşka. (Nereden mi biliyoruz;  Blank Mag'de yayınlanmış olan kısa videoya siz de buradan ulaşabilirsiniz. )

İncelemeye doyamadığınız, her köşesinde binbir detayı saklayan dekorasyonu; Secda Hanım'ın içinizi ısıtan güleryüzü ve sohbeti; kendi elleriyle hazırladığı şahane sunumlu kahveleri; hangisini alacağımıza karar vermekte zorlandığımız birbirinden zevkli ve güzel tasarımları ile biz Secdus'u gerçekten çok sevdik. İlk fırsatta siz de bizim için bir kahve içmeye muhakkak uğrayın.

Adres: Derici Zeynel Sok. 14/A Söğütlüçeşme/Kadıköy/İstanbul

Blog

Görüntüle
Peçetelerimiz Volare Moda'da...
4
Ekim
2016

Peçetelerimiz Volare Moda'da...

İstanbul Moda'da çiçeği burnunda bir tasarım dükkanı. Kurucusu Zeynep Akkaya; Mimar Sinan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde tamamladığı eğitiminin ardından, İtalya Floransa'da resim restorasyonu eğitimi almış. ...